Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز هفتم

۳۱مِی ۲۰۰۶

یکی از ضرب‌المثل‌های معروف فارسی می‌گوید: "حقیقت را از دهان بچه بشنو".

با نگاهی به کودکان ایران، به مطالب زیادی درمورد خود ایران پی می‌بریم. تقریباً ۴۰ درصد از جمعیت ایران کمتراز ۱۸ سال سن دارند. به عبارت دیگر، در ایران ۲۸ میلیون کودک وجود دارد. بر اساس گزارشی که از سوی وزارت بهداشتِ ایران منتشر شده است، بیش از دو میلیون نفر از این کودکان دچار افسردگی هستند. این آمار و ارقام حیرت‌انگیز بخوبی بازگوکننده معضلاتی است که جامعه ایران با آن دست بگریبان است.

این کودکان که همگی پس از انقلاب متولد شده‌اند، تحت حکومت اسلامی و قوانین خشک و مقیّدِ آن پرورش یافته‌اند. تقریباً تمامی آنان هیچگاه فرصت شنیدنِ پیام انجیل را نداشته‌اند و درمورد عیسی مسیح نیز که کودکان را با آغوش باز نزد خود می‌پذیرفت، چیزی نمی‌دانند.

این ۲۸میلیون کودک ایرانی آینده‌ای تاریک پیش رو خواهند داشت مگر آنکه عیسی مسیح محض فیض و رحمت خود ملت ایران را لمس کرده، دگرگون نماید. میلیون‌ها کودکِ معصوم در منازلی پرورش می‌یابند که بخاطر اثراتِ مخربِ اعتیاد به مواد مخدر، مادرانی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، و ازدواج‌هایی ناموفق، در حال فروپاشی است. به علاوه، آینده اقتصاد کشور نیز تیره است و تخمین زده می‌شود که قریب به ۵۰ درصد از افراد بین ۱۵ تا ۲۹ سال با بیکاری مواجه باشند.

هیچگاه نسل جدیدی از ایرانیان تا بدین حد برای شنیدن پیام مسیح و پذیرفتنِ دعوت او آماده نبوده‌ است. اگر بنوعی این امکان وجود می‌داشت که هر کودک ایرانی درمورد محبت مسیح و داستان صلیب بشنود، آنگاه نسل بعدیِ سرزمین ایران بطور بالقوه همگی مسیحی می‌بودند!

آیا امروز می‌توانیم با چنین ایمانی برای کودکان سرزمین ایران دعا کنیم؟

  • بیایید دعا کنیم تا میلیون‌ها تن از کودکان ایرانی در خلال پنج سال آینده با محبتِ مسیح آشنا شوند.
  • دعا کنید تا خدا افراد بسیاری را که برای کار در بین نسل جوانِ ایران دید و رؤیا دارند برانگیزَد تا پیام انجیل را به این قشر اعلام نمایند.
  • در حال حاضر کمتر از ده عنوان کتاب مسیحیِ مخصوص کودکان به زبان فارسی وجود دارد. بنابراین نیاز فراوانی به چاپ چنین کتبی موجود است. برای پروژه‌هایی دعا کنید که در حال حاضر جهت تهیه کتب مسیحی بیشتر برای کودکان ایرانی در جریان است.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login