Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیست و ششم

نوزدهم ژوئن ۲۰۰۶

بیش از نیم میلیون نفر در ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول انجام‌وظیفه‌اند: از نیروهای زمینی گرفته تا نیروهای دریایی و هوایی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای قدس، بسیج (که اکثر آنها را جوانان تشکیل می‌‌دهند) و نیروهای انتظامی. این افراد در صورتِ وقوعِ هر جنگ تازه‌ای، اولین کسانی خواهند بود که متحمل تلفات می‌شوند، و بناگاه از سوی رسانه‌های خبریِ بین‌المللی "دشمن" خوانده خواهند شد.

عیسی مسیح و پولس رسول هیچگاه سربازان رومی را دشمن لقب ندادند، بلکه خواهانِ نجات آنها بودند زیرا این افراد نیز انسان بودند و به شباهت خدا خلق شده بودند. عیسی غلامِ آن افسر رومی را شفا داد، و در اعمال رسولان فصل ۱۶ نیز می‌خوانیم که پولس از خودکشیِ زندانبانِ رومی جلوگیری کرده، طریقِ نجات را به او نشان ‌داد. بنابراین ما نیز امروز می‌خواهیم با محبت برای نجاتِ جوانانی که به نوعی در ارتش ایران خدمت می‌کنند دعا کنیم.

برخی از این افراد، نظیر ۱۲۵ هزار پاسداری که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار می‌کنند، بسیار تندرو و محافظه‌کار هستند، اما خدا قطعاً آنان را نیز دوست دارد. بسیاری دیگر، نظیرِ ۲۰۰ هزار سربازِ معمولی‌ای که در ارتش خدمت می‌کنند، صرفاً مردان جوانی هستند که از لحاظ پایبندی به اعتقادات مذهبی در سطوح مختلف قرار دارند. این افراد پیوسته در ارتش شستشوی مغزی داده می‌شوند، و از همه آنها انتظار می‌رود که مراسم و آداب اسلامی را با شور و حرارت انجام دهند. اگر چنین نکنند بی‌تردید دچار دردسر خواهند شد. چنین مشکلاتی بویژه متوجه سربازانِ مسیحی‌ای است که از زمینه اسلام به مسیح ایمان آورده‌اند.

بنابراین بیایید امروز برای افرادی که در ارتش ایران خدمت می‌کنند دعا کنیم:

  • برای مقامات و رهبران ارشدِ ارتش دعا کنید. دعا کنید تا کسانی چون کرنلیوس در کتاب اعمال، در بین‌شان وجود داشته باشد. دعا کنید تا در همان حال که در پیِ رسیدگی به نیازهای دیگران هستند، قدرت خدا را در زندگی خود تجربه کنند.
  • دعا کنید تا رؤسای ارتش در برابر مشورت‌های شریرانه‌ای که کشور را به هرج و مرج خواهد کشاند و دچار جنگ و خونریزی خواهد کرد، ایستادگی کنند. دعا کنید تا صلح و آرامش در کشور ما حکمفرما باشد.
  • دعا کنید تا کودکان خردسال به عنوان سرباز به خدمت گرفته نشوند. در جریان جنگ بین ایران و عراق، ده‌ها هزار کودک که برخی نه سال بیشتر نداشتند در میدان جنگ کشته شدند.
  • برای سربازان معمولی و خانواده‌های‌شان که ممکن است از اندیشه جنگ در هراس و دلهره باشند، دعا کنید. دعا کنید تا با خداوند و نجات‌دهنده حقیقی آشنا شوند.
  • بویژه برای تمام مسیحیانی که در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند و مجبورند تحت چنین شرایط دشواری انجام‌وظیفه نمایند، دعا کنید.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login