Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیست و پنجم

هیجدهم ژوئن ۲۰۰۶

"بلکه در فیض و شناختِ خداوند و نجات‌دهنده‌ ما عیسی مسیح نمو کنید." دوم پطرس ۳: ۱۸

هزاران تن از ایرانیانی که بتازگی به مسیح ایمان آورده‌اند، امروز به دعای ما احتیاج دارند، زیرا باید بعنوان شاگردان مسیح رشد و نمو کنند تا بتوانند "عطرِ معرفتِ او را" در همه جا منتشر سازند.

شاگردسازیِ نوایمانان اغلب بسیار چالش‌انگیزتر از هدایت کردن آنها بسوی مسیح است. برای آنکه ایمانداران جدید در کلام خدا رشد کنند لازم است به اندازه کافی با آنها وقت گذاشت، زیرا هیچ تجربه قبلی از کتابمقدس یا زندگی و رفتار مسیحی ندارند. تعلیمی که این افراد نوایمان در ابتدای ایمان خود می‌بینند، تعیین‌کننده زندگیِ ایمانیِ آینده آنهاست.

مشکل اینجاست که تعداد خادمینِ مجرب و تعلیم‌دیده‌ای که بتوانند بخوبی به مسیحیان تعلیم دهند و در زمینه زندگی مسیحی برای آنها الگو باشند، چندان زیاد نیست. درست است که کلیسای ایرانی از رهبرانی وفادار و ذی‌صلاح برخوردار است، اما تعداد آنها به هیچ وجه جوابگوی نیازهای کلیسایی که بسرعت در حال رشد است نمی‌باشد.

کلیسا در ایران رسماً این اجازه را ندارد که آموزشگاه کتابمقدس داشته باشد، هرچند رهبران این کلیسا نهایت سعی خود را جهت تعلیم ایمانداران بعمل می‌آورند. کلیسای ایران معمولاً بدین منظور کنفرانس‌های یک‌هفته‌ای متعددی جهت تعلیم و شاگردسازیِ افراد ترتیب می‌داده است، اما دولت در سالهای اخیر حتی برگزاریِ همین کنفرانس‌ها را نیز ممنوع کرده است.

مشکل دیگر این است که بسیاری از ایمانداران به سایر مسیحیان دسترسی ندارند و اغلب از امکان مشارکت با ایمانداران دیگر محروم‌اند. بسیاری از آنها احتمالاً تنها با معدود مسیحیانِ تازه‌ایمانی در ارتباطند که به اندازه خود آنها محتاج تعلیم و شاگردسازی هستند، و این تنها جمعِ مسیحی‌ای است که می‌شناسند. برخی از این نوایمانان، با هیچ فردِ مسیحیِ دیگری بطور مرتب در تماس نیستند.

بنابراین بیایید دعا کنیم که مردم نه تنها پیام انجیل را بشنوند، بلکه این فرصت را نیز داشته باشند که بعنوان پیروان وفادار مسیح رشد و نمو کنند:

  • دعا کنید تا خداوند برحسبِ غنای جلالِ خود، نوایمانانِ ایرانی را از درون به مدد روح‌ِ خود قوی و نیرومند گردانَد، تا مسیح به واسطه ایمان در دلهای آنان ساکن شود. همچنین دعا کنید تا در محبت ریشه دوانیده و استوار گردند، تا این قدرت را داشته باشند که با همه مقدسان به درازا و پهنا و ژرفا و بلندای محبت مسیح پی برند، و آن محبت را که فراتر از معرفت بشری است بشناسند، تا از همه کمالات خدا آکنده شوند. افسسیان ۳: ۱۶ – ۱۹
  • دعا کنید تا مطابق آنچه در دوم تیموتائوس ۲: ۲ آمده است، ایمانداران بیشتری کلام خدا را فرا بگیرند تا آنان نیز به نوبه خود این کلام را به مردان و زنان امین دیگری بسپارند که از عهده آموزش آن به دیگران نیز برآیند.
  • برای تمام کوشش‌هایی که جهت تعلیم و شاگردسازی از طریق ماهواره، رادیو، و اینترنت صورت می‌گیرد دعا کنید. همچنین برای ایمانداران ایرانی در سراسر دنیا دعا کنید که از طریق پست الکترونیکی (email) و تماس‌های تلفنی مشغولِ شاگردسازیِ دوستان و بستگان خود در ایران هستند.
  • برای کسانی که وفادارانه به شاگردسازیِ ایمانداران در ایران مشغولند دعا کنید. دعا کنید تا تشویق و دلگرم شوند، و قدرت، حضور و حفاظتِ خدا را حس نمایند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login