Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیست و هفتم

 بیستم ژوئن ۲۰۰۶

هزاران نفر در سازمان‌های خبررسانی ایران مشغول کارند و از این طریق بر میلیون‌ها نفر تأثیر می‌گذارند. همه این افراد به دعاهای مبرم ما نیاز دارند. در ایران هفت کانال تلویزیونیِ ملی، پنج روزنامه اصلی، و تعداد زیادی مجله و روزنامه‌ محلی وجود دارد. بعلاوه، هر استان دارای شبکه تلویزیونی و رادیویی خاص خود است. برنامه‌های این رسانه‌ها عمدتاً از کیفیت بالایی برخوردار است، و خوشبختانه در رسانه‌های جمعی ایران از برنامه‌های مبتذل جنسی خبری نیست، که جای شکر است.

اما در ایران آزادی مطبوعات وجود ندارد، و تمام رسانه‌های گروهی باید با موازین اسلامی مطابقت داشته باشند. مقامات دولتی تمام کتب و جراید و هر نوع برنامه‌‌ای را که باید پخش شود از قبل بررسی می‌کنند، و این امر طبعاً بدین معناست که مسیحیتِ مبتنی بر کتابمقدس هیچگاه بطور قانونی مجال عرض اندام نخواهد یافت. در رسانه‌های گروهی ایران هیچ نوع بحث سیاسی جدی یا تفسیر سیاسیِ بی‌طرفانه وجود ندارد. البته در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی رسانه‌ها از آزادی بیشتری برخوردار بودند، اما به محض آنکه برخی جراید زبان به انتقاد گشودند، دولت به سرکوبی پرداخت. بین سالهای ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹، پنج روزنامه‌نگار در ایران به قتل رسیدند، و یک روزنامه‌نگار نیز به زندان افکنده شد. پس از سال ۲۰۰۰ نیز بیش از ۱۰۰ نشریه توسط دولت تعطیل شد. در آوریل سال ۲۰۰۰، اکبر گنجی روزنامه‌نگارِ برجسته بخاطر عقاید سیاسی‌اش دستگیر و به شش سال زندان محکوم گردید. اعتصاب غذای او توجه محافل جهانی را جلب کرد، و مقامات در ماه مارس سال جاری وی را آزاد کردند. در حال حاضر ۹ روزنامه‌نگار در زندان بسر می‌برند، و آخرین روزنامه‌نگاری که کشته شد، دختری نوزده ساله بنام الهام آلفروتون بود که در ماه فوریه سال جاری به قتل رسید. او قطعه‌ای کنایه‌آمیز درمورد انقلاب اسلامی نوشته بود.

دولت همچنین در تلاش است اینترنت را که دارای سایت‌های ایرانیِ فراوانی است، سانسور کند. در بیش از ۱۰۰ هزار سایت ایرانی‌ای که در اینترنت موجود است، تقریباً هر گونه دیدگاه و عقیده‌ای یافت می‌شود. دولت کوشیده است مانع از دسترسی افراد به سایت‌های سیاسی شود، و برخی را نیز در این رابطه دستگیر کرده که باعث ارعابِ ایرانیانِ داخلِ کشور شده است. همچنین دولت کوشیده است بشقاب‌های ماهواره‌ای را که قادر به دریافت صدها کانالِ خارجی است، توقیف کند، اما چندان در این زمینه موفق نبوده است. ظاهراً برخی از بازیگرانِ برنامه‌های ماهواره‌ای نیز به هنگام ورود به ایران دستگیر شده‌اند، و مقامات سخت در تلاش‌اند که جلوی امواج ماهواره‌ای را بگیرند و بر روی آنها پارازیت بیندازند. بااینحال برغم این فشارها و محدودیت‌ها، برنامه‌های ماهواره‌ای یکی از مؤثرترین راه‌های رساندن پیام مسیح به ایرانیان است.

بنابراین بیایید امروز با این ایمان دعا کنیم که خداوند قادر است از این حیطه بسیار مهم در زندگی ایرانیان برای جلال نام خود استفاده کند:

  • بطور جدی برای مسئله آزادی مطبوعات در ایران دعا کنید. بویژه دعا کنید تا برنامه‌هایی که حاویِ پیام مسیح است در مطبوعات ملی و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونیِ داخل کشور اجازه انعکاس یابد.
  • برای تمام دست‌اندرکارانِ رسانه‌های گروهی دعا کنید: برای فیلمنامه‌نویسان، تهیه‌کنندگان، کارگردانان و ویرایش‌گرانِ فیلم، و همچنین برای روزنامه‌نگاران، طراحان و سردبیران دعا کنید. دعا کنید تا پیام انجیل را بشنوند.
  • بطور خاص برای کسانی که با دفاع از عدالت و حقِ آزادی بیان، خطرِ حبس و حتی مرگ را به جان می‌خرند دعا کنید. برای روزنامه‌نگارانی که در زندان بسر می‌برند دعا کنید. دعا کنید تا آزاد شوند و حقیقتی را که در عیسی مسیح یافت می‌شود بشناسند.
  • همچنین برای مقامات دولتی که مسئولِ سانسور کردنِ مطالب هستند دعا کنید. دعا کنید تا روحی بزرگوار داشته باشند، و آنان نیز پیام انجیل را بشنوند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login