Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز دوم

روز دوم: ۲۶ مِی ۲۰۰۶

امروز می‌خواهیم برای کلیسای ایران دعا کنیم.

کلیسای ایران کوچک، اما بسرعت درحال رشد و گسترش است. مشکل می‌توان گفت در ایران دقیقاً چند نفر مسیحی وجود دارد زیرا اکثر کلیساها در این کشور بصورت زیرزمینی فعالیت دارند. همین قدر می‌دانیم که تعداد ایرانیانی که از هنگامِ انقلابِ سال ۱۹۷۹ تاکنون به مسیح ایمان آورده‌اند، از تمام کسانی که در طول ۱۳۰۰ سال حکومتِ اسلام بر ایران در این کشور مسیحی شده‌اند بیشتر است.

 

کلیسا از سال ۱۹۷۹ با جفا و زحمتِ بسیار روبرو بوده است. کلیسا در ایران با وجود مخالفت‌های حکومت اسلامی که با مسیحیتِ انجیلی ضدیت می‌ورزد، کماکان رشد کرده و گسترش یافته است. مسیحیان پروتستان پیوسته مورد ارعاب و تهدیدِ مقامات بوده‏اند. بسیاری زندانی شده و حداقل هشت نفر از رهبران ارشد کلیسا بخاطر ایمان‌شان به شهادت رسیده‌اند. در طی دو سال گذشته، فشار و محدودیت‌ علیه مسیحیان بطرزی چشمگیر افزایش یافته است.

 

با توجه به مطالب فوق، می‌خواهیم با هم متحد شده، برای کلیسای جفادیده ایران دعا کنیم:

 

  • دعا کنید تا همه مسیحیان با این آگاهی زیست کنند که "خدا نه روح ترس، بلکه روحِ قدرت، محبت و خویشتنداری به ما داده است". دعا کنید تا مسیحیان در ایران با شهامت و دلیری پیام انجیل را اعلام کنند، ولو آنکه با مخالفت روبرو شوند.
  • برای رهبران کلیسای "رسمی" دعا کنید که پیوسته تحت نظر هستند و اغلب درمورد فعالیت‌های‌شان از آنها بازجویی می‌شود. دعا کنید تا خداوند به آنها حکمت عطا کند تا بدانند چگونه در برابر مقامات سخن گویند. رهبران کلیساهای خانگی و زیرزمینی را نیز در دعا بیاد داشته باشید، تا خداوند به آنان حکمت و هوشیاری عطا کند و بدانند چگونه کلیساهای زیرزمینی خود را حفظ کرده، بتوانند بدون آنکه مورد ارعاب و تهدید باشند، گرد هم جمع شوند و خداوند را عبادت نمایند.
  • برای ایمانداران نقاط مختلف کشور دعا کنید که موردِ ارعاب و تهدید هستند، تا بر ترس خود غلبه کنند و خداوند آنان را حفظ نماید. دعا کنید تا آرامش خدا را تجربه کنند، و خوشیِ خداوند مایۀ قوّت آنها باشد.
  • برای آندسته از رهبران کلیسا که بخاطر ایمان خود در زندان بسر می‌برند، و نیز برای خانواده‌های‌شان دعا کنید. حمید پورمند را که از سپتامبر سال ۲۰۰۴ در زندان بسر می‌برد، در دعا بیاد داشته باشید. همچنین برای همسر و دو فرزند او دعا کنید. برای علی کابلی (۵۱ ساله) نیز دعا کنید که روز دوم میِ ۲۰۰۶ دستگیر شد. مقامات به جز یکبار مکالمه تلفنی کوتاه، اجازه نداده‌اند با کسی ملاقات داشته باشد. از خداوند بخواهید با او و فرزندانش باشد.

 

لطفاً برای مشاهده تصاویر امروز، بر روی لینکِ زیر کلیک نمایید.

 

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

 

http://www.prayforiran.org/  

 با توجه به موضوعِ دعای امروز، سرودی که به همراه تصاویر امروز می‌شنوید سرودۀ اسقف هایک هوسپیان‌مهر است که در سال ۱۹۹۴ به شهادت رسید.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login