Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز سی‌ و پنجم

 بیست و هشتم ژوئن ۲۰۰۶

"ای خداوند بشنو! ای خداوند بیامرز! ای خداوند، بشنو و عمل کن!" دانیال ۹: ۱۹

در سراسر کتابمقدس روشن است که برای آنکه خدا بتواند ملتی را برکت دهد، نخست توبه لازم است. در کتاب دانیال می‌خوانیم که گرچه خود دانیال فردِ خداترسی بود، اما او خود را با ملتِ گناهکارش یکی می‌دید و به گناهان قوم خود اعتراف نمود (دانیال ۹: ۲۰). دانیال آنگاه از خدا ‌خواست که وعده خود را بیاد آورد و ملتش را احیا کند. بنابراین ما نیز امروز بعنوان مسیحیان ایرانی می‌خواهیم خود را فروتن کرده، به گناهان ملت‌مان اعتراف کنیم و از خداوند بخواهیم ایران را ببخشد.

خدا به سرزمین ایران منابع و ثروت‌های طبیعی غنی‌ای بخشیده است، آنقدر که این ملت می‌تواند برای منطقه و کل دنیا باعث برکت باشد. اما متأسفانه چنین نیست. قلبهای ما به درد می‌آید وقتی به این واقعیت می‌اندیشیم که به مدت ۲۵ سال، سیاست ملت ما این بوده است که برای ملل دیگر لعن و نفرین و مرگ بطلبد. حتی کودکان ما در مدرسه می‌آموزند که باید این کشورها را لعنت کنند.

نتیجه آنکه ملت خود ما دچار لعنت شده است و در منجلابِ گناه، اعتیاد، افسردگی، فقر، فحشا، و فشار اقتصادی غوطه می‌خورَد. ریا و فریب و فساد در مملکتِ ما بیداد می‌کند. بعلاوه، برخلاف فرهنگِ دوستانه و مهمان‌نواز ایرانی، جنایات فجیعی در حق اقلیت‌های مذهبی و گروه‌هایی چون زرتشتیان و بهایی‌ها، مسیحیان و مسلمانان سنی صورت گرفته است. به‌ویژه، بذر کینه نسبت به یهودیان در دل ملت ما پاشیده شده است.

بنابراین امروز می‌خواهیم نزد خدا به گناهان ملت‌ خود اعتراف کنیم، و عاجزانه از او بخواهیم ایران را ببخشد. می‌خواهیم دعا کنیم تا خداوند از سرِ لطف و رحمتِ خود، وضعیت فعلی را عوض کند و کاری کند که ایران باعث برکت ملل دیگر باشد. ما برای ممالک دیگر برکت می‌طلبیم، و دعا می‌کنیم تا هم در اورشلیم و هم در ایران، صلح و آرامش حکمفرما شود.

لطفاً با ما دعا کنید:

  • دعا کنید تا در همان حال که مسیحیان ایرانی به گناهان ملت‌شان اعتراف می‌کنند، خدا سراسر ایران را ملزم سازد و به توبه آوَرَد.
  • دعا کنید تا خدا از سرِ محبت و رحمتِ خود، ایران را ببخشد و شفا دهد و ملت ایران را باعث برکتِ سایر ملل سازد.
  • برای استقرار پادشاهی خدا در ایران دعا کنید. دعا کنید تا عدالت، آرامش و سلامتی، و خوشیِ در روح در این سرزمین حکمفرما شود.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login