Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز بیست و چهارم

هفدهم ژوئن ۲۰۰۶

بلایای طبیعی و یا مصائب و بلایایی که انسان مسبب آنهاست، ظاهراً هیچگاه از ایران دور نیست، و از این رو میلیون‌ها نفر بی‌خانمان یا داغدیده شده‌اند. به همین جهت، امروز می‌خواهیم این عزیزان را نزد تخت فیض و رحمتِ خدا بیاوریم.

در واقع باید گفت که ایران از لحاظ پذیرش پناهنده، یکی از قهرمانانِ گمنامِ جهان است. در پیِ جنگهای مختلفی که در دهۀ ۱۹۸۰ در دو کشور همسایۀ ایران یعنی افغانستان و عراق رخ داد، بیش از ۲ میلیون پناهنده افغانی و کُرد عراقی به ایران گریختند، و اکنون مدتهاست که ایران از لحاظ تعداد پذیرش پناهنده پس از پاکستان در مقام دوم قرار دارد. این در حالی است که ایران جهت رسیدگی به این پناهندگان کمکِ چندانی از مجامع بین‌المللی دریافت نکرده است.

ایران همواره اردوهای بسیار خوبی جهتِ اسکان پناهندگان ایجاد کرده است، و سازمان حلال احمر ایران اغلب در رسیدگی به نیازهای افراد بی‌خانمان با کلیسای ایرانی همکاری نموده است. برخلاف کردها که اکثرشان توانسته‌اند پس از پایان جنگ به عراق برگردند، اکثر پناهندگان افغان همچنان در ایران بسر می‌برند.

ایران در سالیان اخیر شاهد وقوع چند زلزلۀ مهیب نیز بوده است. در دسامبر سال ۲۰۰۳، زلزله هولناکی در بم باعث شد بیش از ۴۰ هزار نفر در مدت کمتر از دوازده ثانیه کشته شوند. همچنین در ماه فوریه سال ۲۰۰۵، زلزله‌ای ویرانگر در زرند به کشته شدنِ ۶۱۲ نفر و زخمی و بی‌خانمان شدنِ هزاران نفر منجر گردید. در ماه مارس سال جاری نیز ۷۰ نفر در جریان زلزله‌ای در لرستان جان خود را از دست دادند و ده‌ها هزار نفر بی‌خانمان شدند.

ایران بر روی چندین گسلِ خطرناک قرار دارد، و بسیار زلزله‌خیز است. بر اساس آمار رسمی، در خلال ۱۲ ماه گذشته، ۱۷ زلزلۀ شدیدتر از ۵ درجۀ ریشتر در این کشور رخ داده است. بیشترین نگرانی مردم، وقوع زلزله‌ای مهیب در تهران است، و کارشناسان معتقدند که سرانجام زلزله‌ای در این شهر اتفاق خواهد افتاد. صاحب‌نظران می‌گویند که اگر چنین زلزله‌ای شدید باشد، ممکن است بیش از یک میلیون نفر کشته شوند.

بنابراین بیایید امروز برای پناهندگان و قربانیانِ جنگ و بلایای مختلف در ایران دعا کنیم:

  • دعا کنید تا خدای جمیعِ تسلی‌ها، زندگی کسانی را که هنوز در رنج و عذابند، لمس نماید. دعا کنید تا چنین افرادی به فراموشی سپرده نشوند، و از خداوند بخواهید قوم خود را بفرستد تا منادی امید، شفا و تسلی باشند.
  • برای تمام امدادگران و نیز سازمانهایی چون حلال احمر در ایران دعا کنید تا بطور مؤثر به ارائه خدمات مختلف بپردازند و برای هر نوع سانحۀ غیرمترقبه در آینده آماده باشند.
  • دعا کنید تا کلیسا بتواند همچنان با شجاعت و رحم و شفقت به پناهندگان و قربانیانِ بلایای مختلف خدمت کند. همچنین دعا کنید تا کسانی که دردمند و داغدیده‌اند، خداوند خدا را بعنوانِ یگانه پناه‌گاه و منشاء قدرتِ خود که همیشه در تنگی‌ها یافت می‌شود، بشناسند.
  • برای تهران دعا کنید تا خدا بر آن رحم فرموده، مانع از وقوع مصیبتی بزرگ در این شهر شود.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login