Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز نوزدهم

 دوازده ژوئن ۲۰۰۶

"غریبی که در میان شما مأوی گزیند، مثل متوطن از شما باشد. او را مثلِ خود محبت نما..." لاویان ۱۹: ۳۴

خداوند نه تنها در ایران کارهای عظیمی انجام می‌دهد، بلکه در میانِ قریب به ۵ میلیون ایرانی ساکنِ خارج از کشور نیز کار می‌کند. اکثر این ایرانیان به ناچار پس از انقلاب سال ۱۹۷۹ وطن خود را ترک کرده‌اند و بعنوان پناه‌جو در کشورهای دیگر بسر می‌برند. البته همه پناهنده نیستند، زیرا برخی داوطلبانه به غرب مهاجرت کرده‌اند، و برخی نیز بعنوان توریست، تاجر و بازرگان، بیمار و یا دانشجو در خارج از کشور بسر می‌برند. بعلاوه، تعداد زیادی از ایرانیان نیز جهت بازدید از خویشان و نزدیکان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند.

در روز چهارم ژوئن (روز یازدهم) اشاره کردیم که سه قوم مختلف از ایران در واقعه پنطیکاست حضور داشتند. این عده خارج از مملکتِ خود، در اورشلیم بسر می‌بردند، و بااینحال پیام مسیح را به زبان خودشان شنیدند. در نتیجه، پیام انجیل به ایران راه یافت و کلیسا در این سرزمین رشد و نمو پیدا کرد. حال تاریخ مجدداً تکرار می‌شود، زیرا ایرانیانی که امروزه در شهرهای ممالکِ خارجی بسر می‌برند، پیام انجیل را می‌شنوند. تاکنون هزاران نفر از ایرانیان در خارج از کشور به مسیح ایمان آورده‌اند، و در نتیجه بسیاری از اعضای خانواده‌های‌شان در ایران نیز از این طریق با پیام انجیل آشنا شده و نجات یافته‌اند. در یک مورد، خانمی ایرانی در کانادا بطرزی معجزه‌آسا شفا یافت و به مسیح ایمان آورد. پنج سال بعد، در حدود چهل نفر از خویشان و بستگان او نیز در ایران با شنیدنِ شهادتِ او توبه کردند و نجات یافتند.

ایرانیان امروزه در کشورهای مختلفی چون ترکیه، امارات، امریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، و کشورهای خاور دور زندگی می‌کنند. در اروپا نیز ایرانیان بویژه در یونان، آلمان، اتریش، فرانسه، بلژیک، هلند، دانمارک، نروژ، سوئد، فنلاند و انگلستان حضور دارند.

اگر کلیسا در این کشورها ایرانیان را به گرمی پذیرا شود و با محبت مسیح پیام انجیل را به آنان بشارت دهد، در آنصورت بسیاری ایمان خواهند آورد و این امر در خود ایران تأثیر بسزایی بر جای خواهد نهاد. بنابراین امروز می‌خواهیم از خداوند بخواهیم که کماکان در میان ایرانیانِ خارج از کشور کار کند:

  • برای پناهندگان ایرانیِ ساکن کشورهای خارجی دعا کنید. دعا کنید تا سرخوردگی‌های آنان در گذشته و خلائی که از این بابت حس می‌کنند، باعث شود به مسیح روی آورند و امید خود را در او بجویند. یکی از خطراتِ این نوع جوّ سرخوردگی این است که مردم به جای آنکه براستی قلب خود را به مسیح بسپارند و متحول شوند، صرفاً بخواهند مذهب خود را عوض کنند.
  • دعا کنید تا کلیساها و مسیحیانِ بیشتری با محبت مسیح پیام انجیل را به ایرانیان بشارت دهند، و به ایرانیان کمک کنند تا عیسی مسیح را بعنوان پناهگاهِ حقیقی خود بشناسند. همچنین برای توزیعِ مؤثرِ کتابمقدس و ادبیات مسیحی در بین ایرانیان خارج از کشور دعا کنید.
  • مخصوصاً برای برنامه‌های بشارتی به دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور مشغول تحصیل هستند دعا کنید. بسیاری از این دانشجویان افراد بسیار روشن‌فکر و تحصیل‌کرده‌ای هستند که دوره دکتری یا فوق‌دکتری را می‌گذرانند و بزودی به ایران بازخواهند گشت. دعا کنید تا قبل از بازگشت به ایران، مهمان‌نوازی و محبتِ مسیحیِ واقعی را تجربه کرده باشند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login