Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز چهاردهم

هفتم ژوئن ۲۰۰۶

خوشی و شادی یکی از میوه‌های روح‌القدس است. عیسی شادی و خوشی را به پیروان خود وعده داد، و پولس نیز می‌گوید که زندگی فرد مسیحی باید حول محور "عدالت، سلامتی و خوشیِ روح‌القدس" دور بزند. اما متأسفانه میلیون‌ها نفر از ایرانیان هیچگاه درمورد مسیح نشنیده‌اند، و از این رو نمی‌توانند شادی و خوشیِ بی‌نظیری را که فرد ایماندار از آن برخوردار است تجربه کنند.

متأسفانه مردم در ایران بجای شادی، بطرز نگران‌کننده‌ای دچار افسردگی هستند. وزارت بهداشت ایران در اکتبر سال ۲۰۰۵ رسماً گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد ۲۱ درصد از مردم ایران (یعنی ۱۵ میلیون نفر) از بیماریِ افسردگی رنج می‌برند. همچنین بر اساس تحقیقی که توسط بخش رسیدگی به بیماری‌های روانی بعمل آمده است، بیش از ده درصد از جمعیت ایران لااقل به یک نوع ناهنجاریِ روانی دچار هستند.

این افسردگی دلائل متعددی دارد، از جمله فشارهای اقتصادی، نبودِ فرصت‌های شغلی، درگیری‌های خانوادگی، جوّ فکریِ خفقان‌آور، و عدم استطاعتِ مالیِ بسیاری از جوانان جهت ازدواج و تشکیل خانواده. و حال احتمال جنگ و خونریزی نیز بر این عوامل افزوده شده است.

راه ‌علاجِ تمام این افسردگی‌ها، انجیل عیسی مسیح است. ایرانیان به قرص و دارو و روانکاویِ بیشتر احتیاج ندارند، بلکه نیاز اصلی‌شان عیسی مسیح است که ما را به خدای زنده نزدیک می‌سازد – خدای زنده‌ای که در او "جمیعِ خوشی‌هاست".

  • بنابراین بیایید امروز با هم متحد شده، از عیسای زنده که شادی او هیچگاه ما را ترک نمی‌کند شکرگزاری کنیم و از او بخواهیم ما را در دعا برای مردم افسرده ایران هدایت کند:
  • برای کسانی که دچار افسردگیِ مزمن هستند دعا کنید. دعا کنید تا عیسی مسیح را بشناسند. همچنین دعا کنید تا کلام خدا باعث شفای افکار و اذهانِ نگران‌شان باشد. برای خانواده‌های‌ آنها نیز دعا کنید تا به حمایت از آنان ادامه دهند.
  • برای کسانی دعا کنید که ممکن است همین امروز به نجوای نومیدی که آنان را به خودکشی فرا می‌خوانَد، گوش می‌دهند. در نام عیسی دعا کنید تا روح‌القدس آنان را بسوی مسیحیانی هدایت کند که بتوانند به آنان بشارت دهند.
  • برای تمام مسیحیانی که با افراد دچار افسردگی سر و کار دارند، بویژه برای پزشکان، پرستاران و مددکارانِ اجتماعی دعا کنید. دعا کنید تا اینگونه مسیحیان با شادیِ مسیح بدرخشند و از این طریق باعث شوند افراد دچار افسردگی دریابند که همین عیسی قادر است قلوب آنان را نیز آکنده از شادی سازد.
  • دعا کنید تا میلیون‌ها نفر انجیلِ شادی را بشنوند. بویژه برای مبشران و واعظان دعا کنید تا شادی خداوند مایه قوّت آنان باشد و این شادی را به زندگی گنهکاران وارد سازند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login