Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز سیزدهم

ششم ژوئن ۲۰۰۶

اگر از ایرانیانی که به مسیح ایمان آورده‌اند بپرسید چه چیز باعث شد تصمیم بگیرند از عیسی مسیح پیروی کنند، بسیاری از آنها مطالعه کتاب یا جزوه‌ای بشارتی را بعنوان عامل اصلی ذکر می‌کنند. پس از ایمان آوردن نیز، ادبیات مسیحی در رشد روحانیِ افراد و شاگردسازیِ آنها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. به علاوه، رهبران و خادمین مسیحی نیز با خواندنِ کتب مفید روحانی الهام می‌گیرند و دیدی تازه می‌یابند، و این امر باعث می‌شود بهتر بتوانند بدن مسیح را خدمت کنند.

ایرانیان از انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ به این سو، بطرزی روزافزون به مسیحیت علاقمند شده‌اند و در نتیجه نیازی مبرم به کتب و مطالب مفید مسیحی به زبان فارسی وجود دارد. اما متأسفانه در این برهه حساس که مردم تشنه کتب مسیحی هستند، چنین کتبی تقریباً نایاب است. تعداد کتب مسیحی موجود در زبان فارسی (از جمله تمام کتابهای درسیِ تعلیمی و الهیاتی) کمتر از ۴۰۰ عنوان است، و به تیراژ کافی نیز در دسترس نیست. بنابراین نیازی مبرم به چاپ و توزیع تعداد زیادی کتب روحانی مسیحی به زبان فارسی موجود می‌باشد.

همچنین برای رساندن پیام مسیح به نسل جوان ایران، لازم است کتب مسیحی مخصوص کودکان وجود داشته باشد. متأسفانه در حال حاضر تعداد کتب مسیحی مخصوص کودکان به زبان فارسی از ده عنوان تجاوز نمی‌کند، و هیچ کتاب مسیحی فارسی که منحصراً برای جوانان یا نوجوانان نوشته شده باشد نیز وجود ندارد. برای رساندن پیام انجیل به میلیون‌ها نفر معتاد ایرانی نیز به کتب روحانیِ تخصصی در این زمینه احتیاج است. کلیسای ایران حتی یک کتاب تفسیر کتابمقدس به زبان فارسی نیز در اختیار ندارد.

بنابراین در این شرایط زمانی خاص که بسیاری از ایرانیان تشنه حقیقت هستند، بیایید دعا کنیم تا خداوند ادبیاتِ مسیحی‌ای را که مورد نیازِ کلیسای ایران است تهیه فرماید تا ایرانیان بیشتری بتوانند از این طریق با پیام مسیح آشنا شوند و از او پیروی کنند:

  • دعا کنید تا خداوند معدود ناشران مسیحی را که در خلال چند دهۀ گذشته در زمینه چاپ کتب مسیحی به زبان فارسی فعالیت داشته‌اند و کتب بسیار خوبی نیز منتشر کرده‌اند، برکت دهد. برای نویسندگان، مترجمان، ویراستاران، حروف‌چینان و کارمندان چاپخانه‌ها دعا کنید، و از خداوند بخواهید بر تعدادشان بیفزاید.
  • دعا کنید تا چاپ کتب مسیحی در تمام مناطق گسترش یابد و کتب مسیحیِ باارزشِ بیشتری در اختیار ایرانیان مسیحی قرار گیرد که در جستجوی اینگونه کتابها در زمینه‌های مختلف هستند. همچنین دعا کنید تا کتب و مجلات مسیحی بیشتری برای گروه‌های خاصی چون کودکان، جوانان، زوج‌ها، و معتادین منتشر شود.
  • شعر و شاعری زبانِ دلِ ایرانیان است و بسیاری از شاعران معروف ایران‌زمین درمورد مسیح اشعاری سروده‌اند. دعا کنیم تا شاعران ایرانی بیشتری به تصنیف و انتشار اشعار زیبای مسیحی بپردازند و از این طریق با قلب ایرانیان سخن گویند.

باز هم از اینکه برای ایران دعا می‌کنید متشکریم.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login