Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska
روز یازدهم

۴ ژوئن ۲۰۰۶

"اما چون روح‌القدس بر شما آید، قدرت خواهید یافت و در اورشلیم و تمامی یهودیه و سامره و تا دورترین نقاط جهان، شاهدان من خواهید بود." (اعمال ۱: ۸)

امروز جهان مسیحیت روز پنطیکاست را گرامی می‌دارد – روزی که در آن روح‌القدس نازل شد و به ۱۲۰ تن از پیروان عیسی قدرت بخشید تا در سراسر دنیا شاهدین او باشند.

در آن روز باشکوه، "پارتها، مادها، و ایلامیان" که سه قوم اصلیِ ایران‌زمین بودند، حضور داشتند و شنیدند که چگونه شاگردان کارهای عجیبِ خدا را به زبانهای بومی آنها اعلام می‌دارند (اعمال ۲: ۹ و ۱۱). و بدین ترتیب کلیسای ایران در روز پنطیکاست متولد شد.

این کلیسا با وجود جفا و سختی و برغم شهیدانی که تقدیم کرد، بسرعت رشد و نمو نمود و گسترش یافت – بطوری که روزگاری میلیون‌ها نفر مسیحی در سرزمین ایران زندگی می‌کردند. مسیحیان ایرانی پیام انجیل را در سراسر منطقه اعلام نمودند، و اولین کسانی بودند که مبشرینی به چین فرستادند.

امروزه کلیسای ایران سخت محتاج ملاقات دیگری از بالا است. به همین جهت، همچنانکه واقعه پنطیکاست را گرامی می‌داریم، می‌خواهیم از خداوند تقاضا کنیم که یکبار دیگر روح‌القدس خود را بر این سرزمین جاری سازد:

  • دعا کنید تا ایمانداران ایرانی از روح‌القدس پر شده، به قوت از اعلی آراسته گردند. دعا کنید تا روح خدا آنان را قادر سازد با شجاعت و دلیری بایستند و به مرگ و قیام عیسی مسیح شهادت دهند.
  • دعا کنید تا کسانی که از نسل پارتها، مادها، و ایلامیان هستند همچون اجداد خود ۲۰۰۰ سال قبل، به قدرت خدا پی ببرند. دعا کنید تا ایران از معرفتِ جلالِ خداوند پر شود.
  • دعا کنید تا ایران بار دیگر به یکی از مراکز مهم اعزام مبشرین مسیحی تبدیل شود. همچنین برای معدود ایرانیان مسیحی که از هم‌اکنون پیام محبت مسیح را به کسانی که با مسیح آشنا نیستند می‌رسانند، دعا کنید.

باشد که خداوند در این روز پنطیکاست شما را برکت دهد و در زندگی و خدمت‌تان به شما قدرت عطا فرماید.

:موارد دعا

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login