Pray For Iran
Language:    عربي     English     Español     فارسی     Français     日本語     한국어     Portugues     Русский     Svenska

نهم ژوئن ۲۰۰۶

 مسیحیان ایرانی ضمن قدردانی از دعاهای شما، شاهد تحولات روحانی مهمی هستند و تقاضا دارند به دعا ادامه دهید

هزاران نفر از مسیحیان در سراسر دنیا به تقاضای مبرمِ کلیسای ایرانی جهت دعا و شفاعت برای ایران لبیک گفته‌اند، و اکنون ایمانداران در هر قاره‌ای از جهان به برنامه دعا و روزۀ چهل روزه برای ایران ملحق شده‌اند.

مسیحیان ایرانی بینهایت از این استقبال برادران و خواهران مسیحی خود سپاسگزارند، و رهبران کلیسا به‌اتفاق بیانیه مشترکی بر روی وب‌سایتِ "دعا برای ایران" منتشر کرده‌اند که می‌گوید: "ما مسیحیان ایرانی از اینکه برادران و خواهران مسیحی‌مان در سراسر دنیا در دعا با ما متحد شده‌اند، بینهایت قدردان و سپاسگزاریم. ما ایمان داریم که خداوند فریادهای قوم خود را خواهد شنید، و از این رو از همه تقاضا داریم همچنان به دعا ادامه دهند و به سایرین نیز اطلاع دهند که چنین برنامه دعایی برای ایران در جریان است. باشد که میلیون‌ها نفر برای ایران دعا کنند و به اتفاق شاهد باشیم که چطور خداوند می‌تواند ملتی را متبدّل نماید."

بسیاری از مسیحیان در سراسر جهان، نیاز مبرمی را که در این شرایط حساس جهت شفاعت برای ایران وجود دارد تصدیق کرده‌اند، و این برنامه دعا و روزه با استقبالی بسیار بیشتر از آنچه در ابتدا انتظار می‌رفت روبرو شده است. وب‌سایتِ "دعا برای ایران" (www.prayforiran.com) به یُمن داوطلبانی از سراسر جهان، اکنون به ۹ زبانِ مختلف قابل دسترسی است، و تخمین زده می‌شود که چند صد هزار نفر در نتیجه این برنامه برای ایران دعا کنند.

یکی از تحولات شایان‌توجه در رابطه با ایران در چند روز اخیر، نرم شدنِ ظاهریِ موضعِ طرفین در بن‌بستِ هسته‌ای است. جالب اینجاست که موضوع دعای روز ۳۰ مِی، مسئله هسته‌ای بود و یک روز بعد یعنی در روز ۳۱ می، امریکا پس از گذشتِ بیش از بیست و پنج سال راه را برای مذاکرات سیاسی مستقیم بین دو کشور باز کرد و ایران نیز واکنشِ کمابیش مثبتی به پیشنهاد جهت از سر گیریِ مذاکرات نشان داده است. تنها با گذشت زمان مشخص خواهد شد که آیا این تحول نتیجه مستقیمِ دعای ما بوده است یا خیر. اما این امر خود انگیزه‌ای است مضاعف برای اینکه همچنان در دعا از خداوند بخواهیم وارد عمل شود.

کلیسای ایرانی معتقد است که ملت ایران احتمالاً در آستانه تحولِ روحانیِ عظیمی قرار دارد، و حال که کمتر از ۳ هفته تا پایان این برنامه دعا و روزه باقی است، هنوز فرصت هست تا افراد بسیار بیشتری به این برنامه بپیوندند.

این برنامه دعا و روزه حولِ سه موضوع اصلی می‌چرخد: دعا برای کلیسای تحت جفا در ایران، دعا برای بیداری روحانی در ایران، و دعا برای اینکه خدا در وضعیتِ سیاسی ایران مداخله کند.

همه روزه در این وب‌سایت درخواست‌هایی برای دعا اعلان خواهد شد. افراد می‌توانند در صورت تمایل پس از ثبت‌نام، موضوعات دعا را هر روزه از طریق پست الکترونیکی (email) دریافت نمایند. همچنین همه روزه در این وب‌سایت تصاویر کوتاهی از ایران همراه با سرودهای پرستشی به زبان فارسی موجود خواهد بود تا به بازدیدکنندگان کمک کند بهتر برای ایران دعا کنند. این قسمت تاکنون از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بوده است.

در ماه میِ سال جاری، تقاضایی قلبی جهت دعا برای ایران از سوی بیش از ۱۲۰ تن از رهبرانِ کلیساهای ایرانی خطاب به کلیسای جهانی صادر شد. در مدت کمتر از ده روز، وب‌سایت مخصوصی جهت این امر راه‌اندازی گردید و این برنامه دعا در روز ۲۵ میِ ۲۰۰۶، مصادف با روز صعود، آغاز شد.

جهت اطلاعات بیشتر و ملحق شدن به این برنامه، لطفاً از وب‌سایتِ www.prayforiran.com دیدن فرمایید.


۴۰ روز دعا و روزه برای ایران

تاریخ شروع: ۲۵ مِی ۲۰۰۶

برنامه "دعا و روزه" برای ایران از هم‌اکنون آغاز شده است

در واکنش به بحران جهانی اخیر در رابطه با ایران، بیش از ۱۲۰ تن از رهبران کلیساهای ایرانی متعهد شده‌اند که برای نجات کشور عزیزمان به مدت چهل روز دست به دعا بردارند و روزه بگیرند. این دورانِ دعا و روزه از ۲۵ مِی ۲۰۰۶ یعنی از روز صعود عیسی مسیح آغاز می‌شود، روزی که در آن عیسی خداوند از شاگردان خود خواست منتظر باشند تا خدا از آنان ملاقاتی خاص بعمل آورَد. شرکت‌کنندگان در این برنامه دعا و روزه، در طول این ۴۰ روز در فواصل مختلف و به مدتهای متفاوت روزه خواهند گرفت.

‌  کلیساهای ایران از کلیسای جهانی دعوت کرده‌اند تا در دعا برای کشور بسیار مهم و سوق‌الجیشیِ ایران با آنها متحد شوند. هدف این است که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به این برنامۀ دعا و روزه ملحق شوند و نزد خدا برای ایران شفاعت کنند. بسیاری از رهبران کلیساها و گروه‌های مختلف دعا در سراسر جهان از هم‌اکنون حمایت خود را از این برنامه ابراز داشته‌ و با آن اعلام همبستگی کرده‌اند.

 

چرا باید برای ایران دعا کرد و و روزه گرفت؟

زیرا روزهای حساس و سرنوشت‌ساز، اقدامی سرنوشت‌ساز نیز می‌طلبد.

ایران همواره در دنیای اسلام نقشی تعیین‌کننده برعهده داشته است. این روزها ایران کانونِ بحرانِ جهانی‌ است که به آسانی ممکن است به جنگ، تنش‌های عمیق سیاسی، و بحران اقتصادی بیانجامد. بنابراین باید روی زانوان خود بیفتیم و دعا کنیم تا خدا در رحمتِ خود، وارد عمل شود.

همچنین، کلیسای کوچک اما بسرعت رو به رشدِ ایران، شاهد رشد و گسترشی بی‌سابقه بوده است. بسیاری از مردم، اعم از مرد و زن و پیر و جوان، با وجود جفا و سختی، با دیدن خواب و رؤیا یا به طرق دیگر‏، به عیسی مسیح ایمان می‌آورند. بنابراین باید خدا را بخاطر این قلبهای باز شکر کنیم، و ملتمسانه از او بخواهیم در کشورمان بیداری روحانیِ عظیمی ایجاد کند. زیرا کلیسایی نیرومند در ایران، بر تمام منطقه تأثیر خواهد گذاشت.

 برای چه موضوعاتی دعا کنیم؟

برای کلیسای تحت جفا در ایران: کلیسای ایران از انقلابِ سال ۱۹۷۹ به این سو شاهد جفا و محدودیت‌های شدیدی بوده است. ارعاب و تهدیدِ مسیحیان در ایران در طیِ یک سال اخیر بطرزی چشمگیر شدت یافته است. بنابراین برای برادران و خواهران مسیحیِ خود در ایران دعا خواهیم کرد تا خدا در این شرایط به آنها حکمت، جرأت و شهامت عطا کند و آنان را محافظت نماید.

برای بیداری روحانی در ایران: اکثرِ جمعیتِ ۷۰ میلیونیِ ایران هرگز فرصتِ شنیدنِ پیام انجیل را نداشته‌اند. بنابراین دعا خواهیم کرد تا هر فرد ایرانی بتواند پیام انجیل را بشنود و درک کند، و میلیون‌ها نفر توبه کنند و نجات یابند.

برای وضعیت سیاسی ایران: دعا خواهیم کرد که خدا رهبرانی عادل و فروتن به ایران عطا فرماید تا با عدل و انصاف و رحم و محبت عمل نمایند.

این برنامه به چه صورت است؟

از ایدۀ آغاز چنین برنامه‌ای مدت زمانِ زیادی نمی‌گذرد. چنین ایده‌ای اولین بار در ۲۱ آوریل ۲۰۰۶ مطرح شد، و بخاطر اهمیتی که داشت خیلی زود جدی گردید. براستی نیز در اجرای چنین برنامه مهمی، درنگ جایز نیست.

این وب‌سایت به دلیل محدودیت‌های زمانی، بسیار ساده خواهد بود، اما تمام اطلاعات و موارد دعایی را که برای شفاعت کردن در حضور خدا به آن نیاز دارید در اختیار شما خواهد گذاشت.

از تاریخ ۲۵ مِی، همه روزه در این وب‌سایت درخواست‌هایی برای دعا اعلان خواهد شد. هر روز، سه درخواست عمده مطرح خواهد گردید که به ترتیب به کلیسای ایران، مردم ایران، و وضعیت سیاسی ایران خواهد پرداخت. چنانچه مایل باشید می‌توانید هر روزه هر یک از این موضوعات را از طریق پست الکترونیکی (email) دریافت کنید. برای اینکار لطفاً با کلیک کردن بر روی واژه "ثبت‌نام"، مشخصات خود را بنویسید (مشخصات شما کاملاً محرمانه تلقی خواهد شد).

همه روزه در این وب‌سایت یک فیلمِ کوتاهِ ۵ دقیقه‌ای قابل‌دسترسی خواهد بود که حاوی تصاویری از ایران و نیز سرودهای پرستشی به زبان فارسی است. این فیلم کوتاه به شما کمک خواهد کرد که روزانه به مدت ۵ دقیقه یا بیشتر برای ایران دعا کنید.

و در پایان

نحوه دعا کردنِ ما بسیار مهم است. ما شما را تشویق می‌کنیم که با ایمان و محبت برای مردم ایران دعا کنید، و نه با ترس و تعصب. اجازه دهید خدا به شما نشان دهد که چقدر مردم ایران را دوست دارد و به آنان توجه دارد، درست همانطور که در داستانِ یونس مردم نینوا را دوست داشت و به نظر لطف نشان داد.

دوم اینکه لطفاً کانون دعاهای خود را متوجۀ مردم ایران سازید، تا عیسی مسیح را بشناسند و نجات یابند. نیازی نیست تنها بر وضعیت سیاسی ایران متمرکز شوید.

سوم اینکه لطفاً تا آنجا که ممکن است دیگران را نیز از این برنامه ۴۰ روز دعا و روزه باخبر سازید. می‌توانید با کلیک کردن بر روی این قسمت، این صفحه را بصورتِ لینک برای آنان بفرستید.

از اینکه در این برنامه دعا و روزه برای ایران شرکت می‌کنید بینهایت سپاسگزاریم.

جلال بر نام خداوند

 

:موارد دعا

ثبت‌نام کنید!

برای دریافت درخواست‌های دعای روزانه از ۲۵ ماه مِی، لطفاً ثبت‌نام فرمایید.
Subscribe Me

کلیۀ مشخصات شما کاملاً محرمانه تلقی خواهد شد. ما هیچگاه آدرس ایمِیل شما را در اختیار دیگران نخواهیم گذاشت، نخواهیم فروخت و از آن به هیچ مقصودی جز فرستادن اطلاعات مربوط به دعا برای ایران استفاده نخواهیم کرد.

با ما تماس بگیرید

اگر درمورد وب‌سایت "دعا برای ایران" سئوالی دارید یا با اشکالی مواجه شده‌اید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید. سئوالات کلی خود را به آدرس support@prayforiran.org، و سئوالات فنی خود را به آدرس site@prayforiran.org با ما در میان بگذارید.

 

| | Login